چگونگی خرید و فعالسازی بیمه نامه ایده آل دوربین

مهم : بیمه نامه ایده آل دوربین بسته به نوع خرید آن به دو شیوه متفاوت فعال میشود:

  1. خرید مستقیم از فروشگاه و تحویل نسخه ی شرکت پس از جدا کردن از بیمه نامه ، به فروشنده در هنگام خرید (خرید حضوری از فروشگاه)
  2. خرید دوربین به همراه بیمه از سایتهای اینترنتی و فروشگاه های مجازی و ارسال نسخه شرکت پس از جدا کردن از بیمه نامه ، به شرکت ایده آل دوربین (خرید غیرحضوری و اینترنتی)

حال به تشریح به دو مورد فوق می پردازیم:

  • خرید حضوری از فروشگاه (تحویل نسخه شرکت به فروشنده در هنگام خرید)

در صورتی که خرید دوربین و بیمه نامه از یک فروشگاه به صورت حضوری باشد، فروشنده پس از تکمیل بیمه نامه نسخه شرکت را جدا میکند و نسخه خریدار را به همراه کوپن های آن به خریدار تحویل میدهد. در این صورت فروشنده بیمه را به همراه حق بیمه به شرکت ایده آل دوربین تحویل میدهد و بیمه فعال میشود و خریدار تنها به خاطر اطمینان یافتن نهایی از فعال بودن بیمه نامه، کافی است یک تماس با شماره 1438 شرکت ایده آل دوربین بخش بیمه و گارانتی داشته باشد  تا فعال بودن بیمه نامه به وی اعلام گردید.

 

  • خرید غیرحضوری و اینترنتی (ارسال «نسخه شرکت» از بیمه نامه به شرکت ایده آل دوربین)

با خرید از سایتهای فروشگاهی اینترنتی کلیه بیمه نامه به صورت خام و پرنشده به خریدار تحویل میگردد و با توجه به اینکه در این نوع خرید ، دوربین به همراه بیمه نامه به خریدار فروخته شده است و هزینه بیمه نامه به همراه مبلغ دوربین از خریدار اخذ شده است لذا در صورت عدم ارسال نسخه شرکت بیمه نامه به نمایندگی، بیمه نامه فعال نگشته و حق خریدار تضییع  خواهد شد. پس حتما در ارسال این قسمت در مدت حداکثر ده روز اقدام گردد.

پس از تکمیل (به شیوه ای که در ذیل بیان گردیده است) و ارسال بیمه نامه، لطفا از رسید بیمه نامه به شرکت و فعال شدن آن مطمئن شوید

 

 

نحوه پر کردن بیمه نامه:

در هر دو قسمت بیمه نامه یعنی ، نسخه شرکت و نسخه خریدار (نسخه‌ خریدار بالای پرفراژ و نسخه‌ی شرکت زیر آن است) ، تعدادی فیلدهای اطلاعاتی برای ارائه مشخصات تعیین شده  است که نحوه تکمیل آنها در ذیل آمده است....

مبلغ بیمه شده (ارزش دوربین) : تنها قیمت بدنه لنز یا دوربین درج شود و از درج قیمت لوازم جانبی مثل کیف و کارت حافظه و ... خودداری کنید. بدیهی است دوربینها اگر به صورت کیت فروخته شده باشند جمع قیمت لنز و دوربین با هم در این قسمت درج شود.

مورد بیمه یکدستگاه دوربین / لنز: در این بخش مارک ، نوع و مدل دوربین خریداری شده را باید درج کرد.

به شماره سریال :  در این بخش در فیلد Body شماره سریال بدنه دوربینهای خانگی و حرفه ای نوشته میشود (زیر دوربین جایی کنار جای باتری داخل یک کادر نقره‌ای رنگ) و در قسمت Lens شماره لنز  یادداشت میشود (این قسمت برای دوربینهای خانگی یا کامپکت خالی میماند.)

 

شماره سریال دوربین را از کجا بخوانم؟ 

در زیر دوربین (جایی که باتری دوربین جا میخورد) میتوان شماره سریال دوربین را برداشت  و به صورت کامل به روی برگه گارانتی یادداشت کنید.         (تصویر 1)

شماره سریال دوربین را از کجا بخوانم؟ 

شماره سریال لنز بیشتر بر روی دور بدنه آن به صورت بسیار ریز و تقریباً مخفی حک شده است که در  زاویه نور مناسب به خوبی دیده و خوانده میشوند، 

اما گاهی نیز در دور بدنه و بسیار واضح به نمایش گذاشته میشود. 

در برخی از لنزها نیز شماره سریال را در انتهای لنز جایی که به دوربین متصل میشود حک کرده باشند.

 

نام خریدار: تکمیل این بخش الزامی است و در این قسمت باید نام خریدار مطابق با نامی که در فاکتور خرید درج شده است قید شود. در صورت ارائه سرویس و یا پرداخت خسارت ، شرکت ایده آل تنها به کسی که نامش در بیمه نامه مشخص شده است در ازای دریافت کارت ملی خدمات خواهد داد.

تلفن (ترجیحاً موبایل) : پر کردن این بخش الزامی است.

تاریخ شروع اعتبار گواهی بیمه (فقط به حروف):  این بخش در واقع همان تاریخ فاکتور خرید است که باید حتماً به حروف نوشته شود.


سوالات متداولی که عموماً در زمینه بیمه نامه ایده آل دوربین پرسیده میشود:

بیمه نامه تکمیل شده را چگونه و به کجا ارسال کنم؟

بیمه تکمیل شده را به دو صورت میتوان به شرکت ایده آل دوربین رسانید:

1) نسخه‌ی شرکت را از قسمت پرفراژ جدا کرده و به فروشنده تحویل بدهید و «حتماً یک ماه پس از تحویل آن به فروشنده با شرکت تماس بگیرید و از مسئول بیمه نامه ، از فعال بودن آن مطمئن شوید»

2) نسخه شرکت را از بیمه نامه جدا نموده و بدون تمبر و بدون پاکت و یا هر لفافه ی دیگری (فقط و فقط برگه بیمه نامه) را درون صندوق پست بیندازید. بیمه نامه به صورت جواب قبول به صندوق سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ارسال خواهد شد.

3) نسخه شرکت را از بیمه نامه جدا نموده و با پست پیشتاز «به آدرس مندرج در پشت بیمه نامه» ارسال نمایید.

به دلیل سرعت مطلوب در ارسال ،  و همچنین اطمینان از تحویل بیمه نامه به شرکت ایده آل دوربین، استفاده از پست پیشتاز  توصیه میشود 

تا چه مدت میتوان اقدام به خرید بیمه نامه نمود؟

دوربینهای خریده شده در فروشگاه های اینترنتی ، به همراه بیمه فروخته میشود و همانطور که گفته شد بیمه این نوع دوربینها فقط نیاز به فعالسازی دارد، اما دوربینهایی که از فروشگاه خریده میشوند را حتما در همان زمان خرید ، بیمه نمود و اگر به هر دلیلی بیمه کردن در زمان خرید مقدور نبود، میتوان تا حداکثر ده روز ، دوربین یا لنز را به همراه فاکتور خرید به  شرکت ایده آل دوربین آورده و آنها در شرکت بیمه نمایند.

آیا میتوان بیمه نامه ها را تمدید کرد؟

تمدید بیمه نامه ها فقط برای دوربینهای حرفه ای (DSLR و Mirrorless) و تنها با تأیید کارشناسان شرکت ایده آل دوربین قابل اجراست. در حال حاضر بیمه نامه دوربینهای خانگی (COMPACT) قابل تمدید نیستند. درصد تمدید بیمه نامه بر اساس میزان استهلاک دوربین توسط کارشناس تعیین میشود و در صورت توافق طرفین ، تمدید به مدت 15 ماه  دیگر تمدید میگردد.

چند بار از بیمه نامه میتوان استفاده کرد؟

بیمه نامه چهار کوپن دارد که هر فرد میتواند در صورت وجود ایراداتی زیر 70 درصد به تعداد چهار مرتبه در طی 15 ماه از آن استفاده کند. اما اگر میزان آسیب بالای 70 درصد باشد دوربین به شاخه پرداخت خسارت رفته و پس از کسر فرانشیز ، مبلغ دوربین یا لنز طی یک فقره چک ، به صاحب دوربین یا لنز خسارت پرداخت میشود.