دوربین سونی a7S III معرفی شد

دوربین سونی a7S III معرفی شد

 

همانگونه که انتظار می رفت دوربین سونی a7S III به عنوان نسل سوم از دوربین های فول فریم میرورلس طراحی شده برای فیلمبرداری ؛ معرفی شد . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 12MP BSI-CMOS به همراه پردازشگر قدرتمند 'Bionz XR' استفاده شده است و سیستم اتوفوکوس تقویت شده به همراه ویزور الکترونیکی رزولوشن بالا و توانایی فیلمبرداری با کیفیت 4K/120p از جمله ویژگی های مهم و پیشرفته این دوربین بر شمرده شده اند.

علاوه بر این و بر اساس اعلام کمپانی سونی ؛ دوربین سونی a7s III قادر است تا حداقل به مدت یک ساعت فیلمبرداری متوالی در حالت 4K/60p را انجام دهد . و بر اساس اعلام سونی این دوربین قادر است تا بدون نیاز به هرگونه فن یا سیستم خنک کننده اضافی , گرمای تولید شده در درون خود را دفع نماید .

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

ترکیب سنسور و پردازشگر کاملا جدید  مورد استفاده در دوربین سونی a7S III موجب شده است تا دامنه حساسیت ایزو در محدوده 80 تا 102400 را بتوان با آن به دست آورد و در حالت گسترده از دامنه حساسیت  ایزو از 40 تا 409600 نیز می توان بهره گرفت . دامنه دینامیکی به وسعت 15 استاپ از برترین ویژگی های این دوربین جدید اعلام شده است .

بنا بر اعلام کمپانی سونی ؛ سرعت خوانش سنسور این دوربین دو برابر سریعتر از مدل قدیمی تر a7S II است و در این شرایط پدیده رولینگ شاتر ؛ به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد . سیستم اتوفوکوس دینامیک با 759 نقطه فوکوس مبتنی بر سنسور PDAF با قابلیت تشخیص چشم انسان و حیوان نیز در این دوربین ؛ وجود دارد و علاوه بر این دوربین سونی a7S II را اولین دوربین در سطح مصرف کننده است که برای آن از درگاه کارت حافظه CFexpress Type 'A' استفاده شده است .

شکل ظاهر و طراحی بدنه این دوربین به مقدار زیادی مشابه با دوربین a7R IV است و البته در این مورد چند استثنا را نیز باید در نظر گرفت . ویزور الکترونیکی این دوربین با رزولوشن 44/9 میلیون نقطه بسیار بزرگ و دارای جزئیات بسیار زیادی است . همچنین این اولین دوربین سونی در سری آلفا است که برای آن از صفحه ال سی دی لمسی چرخان استفاده شده است . سیستم منو تنظیمات این دوربین مورد بازنگری قرار گرفته و دسترسی به قسمت های مختلف آن با سهولت بیشتری امکان پذیر گشته است . درگاه خروجی HDMI به همراه محل سوکت هدفون و میکروفون و وای فای دارای پهنای باند بالا ؛ از دیگر امکانات موجود در این دوربین به شمار می آیند .

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

در رابطه با ویژگی های دوربین سونی a7S III نکات فراوانیوجود دارند اما برجسته ترین نکات قابل ذکر در مورد آن فیلمبرداری 10-bit 4:2:2 و انتخاب هر یک از حالت های  H.264 یا H.265 ، خروجی 16-bit Raw تا 60p  و پشتیبانی از لاگ های S-Log2/3 و HLG را می توان بیان نمود .دوربین سونی a7S III فاقد حالت پشتیبانی از DCI یا فیلمبرداری Super 35 است .

دوربین سونی a7S III از اواخر تابستان 2020 با قیمت 3499 دلار در بازار های جهانی در دسترس قرار خواهد داشت .

 

مطالب بیشتر :

نقد و بررسی دوربین سونی Sony a7R IV

معرفی بهترین لنز ها برای دوربین های میرورلس APS-C سونی

معرفی دوربین سونی Sony a6400

تعمیر دوربین سونی

 

نظرات