رونمایی از لنز XF50mmF1.0 R WR در کمپانی فوجی فیلم


رونمایی از لنز XF50mmF1.0 R WR در کمپانی فوجی فیلم

بعد از گذشت چندین ماه از اعلام غیر رسمی وانتشار تیزر های تبلیغاتی ، در نهایت کمپانی فوجی فیلم از لنز جدید خود با نام XF50mmF1.0 R WR رونمایی کرد و بنا بر اعلام کمپانی ؛ این لنز یکی از سریعترین لنز  های اتوفوکوس f/1.0 برای دوربین های فول فریم میرورلس است . همچنین فوجی فیلم امیدوار است که با استفاده از این لنز قدرت کاربران در به دست آوردن عمق میدان محدود ؛ و عکاسی در شرایط به شدت کم نور  بدون از دست دادن مزیت های اتوفوکوس ؛ تا حد بسیار زیادی ارتقا یابد .

تعمیر دوربین - تعمیر لنز

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی فوجی فیلم ؛ این محصول نه تنها یکی از سریعترین لنز های تولید شده از سوی کمپانی فوجی فیلم است بلکه یکی از پیشرفته ترین لنز های موجود برای استفاده در عکاسی پرتره نیز به شمار می آید زیرا قدرت اتوفوکوس این لنز در زمان استفاده از عمق میدان بسیار محدود ؛ یکی از بهترین نمونه ها در میان تمامی محصولاتی است که تا کنون تولید شده اند .

در ساختار اپتیکال لنز  XF50mmF1.0 R WR از 12 المنت در 9 گروه استفاده شده است و از جمله این المنت ها به یک عدسی محدب ؛ 2 عدسی ED و دیافارگم 9 تیغه ای مدور با دامنه f/1.0 تا f/16 می توان اشاره نمود . و همانگونه که از مشخصات فنی این لنز بر می آید ؛ طراحی آن برای استفاده در شرایط بسیار کم نور و به دست آوردن عمق میدان بسیار کم ، انجام شده است .

تعمیر دوربین - تعمیر لنز

این لنز در زمان استفاده به همراه دوربین هایی همچون Fuji X-Pro3  و X-T4 در دیافراگم f/1.0 به دوربین اجازه می دهد تا قدرت اتوفوکوس خود در شرایط کم نور تا -7EV نیز حفظ کند و این شرایطی است که قدرت حفظ اتوفوکوس در شرایط تقریبا تاریک را نیز به وجود می آورد .

در رابطه با سیستم اتوفوکوس ؛ موتور اتوفوکوس این لنز از نوع موتور های جریان مستقیم ( DC ) است که از فناوری PDAF سری X فوجی برای هدایت آن استفاده می شود . حلقه فوکوس دستی این لنز نیز از چرخش 120 درجه برخوردار بوده و امکان دستیابی به فوکوس دقیق در حالت های focus assist و peaking را به وجود می آورد .

البته باید توجه داشته باشیم که با گرد هم آوردن تمامی این امکانات در درون استوانه یک لنز به میزان قابل توجهی موجب افزایش وزن و حجم بدنه آن خواهد شد . قطر دهانه فیلتر برای لنز فوجی فیلم 50mm f/1.0 در حدود 77mm است ؛ طول بدنه آن حدود 103.5mm و وزن آن 845g می باشد که برای یک لنز در کلاس 50 میلیمتر ؛ کمی سنگین به نظر می رسد .

تعمیر دوربین - تعمیر لنز

در هر صورت این لنز دارای یک موتور اتوفوکوس بوده و از حالت مهر و موم بدنه در برابر شرایط اقلیمی برخوردار است .

بنا بر اعلام فوجی فیلم ؛ لنز جدید Fujifilm XF 50mm f/1.0 WR از اواسط پاییز 2020 با قیمت 1500 دلار در بازار های جهانی در دسترس علاقمندان قرار خواهد داشت .

معرفی دوربین جدید X-T4 از کمپانی فوجی فیلم

جدید ترین محصول فوجی فیلم با نام Fujifilm X100V معرفی شد

دوربین فوجی فیلم X-T200 معرفی شد .


 

 

نظرات