کمپانی کانن دوربین جدید Canon EOS R10 را معرفی نمود.

کمپانی کانن دوربین جدید Canon EOS R10 را معرفی نمود.

 

در رونمایی از محصولات جدید کانن ، به همراه دوربین EOS R7 از محصول عکاسی Canon EOS R10 نیز رونمایی می شود. این محصول یک دوربین میرورلس میان رده است که در درون بدنه آن از یک سنسور 24MP APS-C استفاده شده است و از لنز های مانت RF نیز به همراه آن می توان بهره گرفت .

همانگونه که بیان شد ، در قلب این دوربین یک سنسور 24MP APS-C CMOS به همراه سیستم اتوفوکوس Dual Pixel AF قرار دارد و همانن دوربین R7 دوربین Canon EOS R10 نیز قادر به عکاسی متوالی با سرعت 15 فریم بر ثانیه در حالت شاتر مکانیکی ( 23 فریم بر ثانیه در حالت شاتر الکترونیکی ) و همچنین قادر به انجام فیلمبرداری 4K/30p اوورسمپل با استفاده از تمام سطح سنسور می باشد. فیلمبرداری 4K/60p با ضریب کراپ 1.56x قابل دستیابی است و خروجی ویدیو 10-bit HDR PQ از دیگر ویژگی های این دوربین بر شمرده شده است.

سیستم اتوفوکوس به کار رفته برای این دوربین ، عینا همان سیستم موجود در دوربین R7 است و در اینجا نیز الگوریتم های اتوفوکوس موجود در دوربین پرچمدار EOS R3 را می توان مشاهده نمود. این دوربین به صورت اختصاصی قادر به تشخیص سوژه های انسان ، حیوانات و وسایل نقلیه است اما باید توجه داشته باشیم نواحی و مودهای تعقیب سوژه در این دوربین به صورت مجزا وجود نخواهند داشت . این دوربین دارای چندین مود تشخیص صحنه است و حالت های پیشرفته ای از جمله حالت انباشت فوکوس و مود پانوراما و مودهای انتخاب سرعت شاتر برای بلور کردن حرکت ،‌ در این دوربین قرار داده شده اند .

ویزور الکترونیکی این دوربین از نوع 2.36M-dot OLED EVF و صفحه نمایش ال سی دی 3 اینیچی آن کاملا لمسی و چرخان بوده و کیفیت 1.04M-dot را ارایه می دهد. یک درگاه کارت حافظه UHS-II و درگاه اتصال USB-C به همراه جک میکروفون 3.5mm و درگاه micro HDMI از دیگر ویژگی های این دوربین بر شمرده می شوند. این محصول فاقد جک هدفون است .

به منظور کمتر شدن حجم بدنه دوربین ، کمپانی کانن برای این محصول از باتری نوع LP-E17 استفاده کرده است که شبیه به باتری موجود برای دوربین های DSLR در سری Rebel است . اما به رغم کوچکتر بودن این باتری در مقایسه با LP-E6NH که برای دوربین R7 استفده شده است ، بنا بر اعلام کانن ، در هر مرتبه از شارژ کامل این باتری تعداد 430 عکس با ال سی دی دوربین قابل دستیابی خواهد بود.

دوربین کانن EOS R10 با قیمت پایه 979 دلار برای بدنه تنها و با قیمت 1099 دلار به همراه لنز کیت 18–45mm F4.5–6.3 IS STM و با قیمت 1379 دلار به همراه لنز کیت 18–150mm F3.5–6.3 IS STM در بازار های جهانی عرضه می شود.

نظرات