معرفی دوربین کانن PowerShot ZOOM

معرفی دوربین کانن PowerShot ZOOM

 

PowerShot ZOOM که در 25 فوریه 2021 راه اندازی شد، یک دوربین تک چشمی دیجیتال جمع و جور است که مانند یک تلسکوپ با قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری عمل می کند.این محصول منحصر به فرد از کمپانی کانن نه تنها فیلم ها و تصاویر ثابت با کیفیت بالا می گیرد، بلکه به شما امکان می دهد آنها را به صورت آنلاین از طریق تلفن هوشمند خود نیز به اشتراک بگذارید. این دوربین آنقدر کوچک که  به آسانی در جیب شما جای می گیرد، و همواره نوید یک تجربه تصویربرداری جدید را برای فعالیت های روزانه خارج از منزل مانند ورزش، پیاده روی یا تماشای پرندگان در اختیار شما قرار می دهد.

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

PowerShot ZOOM چیست؟

PowerShot ZOOM یک مفهوم جدید است که هیچ یک از دسته بندی های رایج  موجود برای دوربین های عکاسی و فیلمبرداری نمی تواند واقعاً آن را توصیف کند. اساسی ترین کاربرد این محصول به عنوان یک تلسکوپ تک چشمی است - تلسکوپی که با یک چشم از آن نگاه می کنید. و با این حال، این دوربین فراتر از صرفاً یک دستگاه مشاهده است و به شما امکان می دهد آنچه را که در عکس ها و ویدیوها می بینید، ضبط و حفظ کنید. به عبارت دیگر، این یک دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و تلسکوپ است که به یک دوربین تبدیل شده است: یک دوربین دیجیتال تک چشمی جیبی.

دوربینهای تک چشمی معمولی با استفاده از عمناصر اپتیکال اجسام را بزرگ می کنند، اما سیستم PowerShot ZOOM یک ترکیب اپتیکال-دیجیتال است و این طراحی منحصر به فرد یکی از بزرگترین تفاوت های  این محصول با سایر دوربین های تک چشمی است.

اجزای کلیدی: سنسور CMOS، پردازشگر تصویر DIGIC 8، و 2.36 میلیون نقطه EVF در یک بدنه بی‌سابقه کوچک

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

 دوربین کانن  PowerShot ZOOM یک محصول بسیار کوچک و کم حجم است که در درون بدنه آن عناصر اپتیکال تله فوتو، یک سنسور تصویر CMOS 12.1 مگاپیکسلی برای خواندن تصاویر گرفته شده توسط اپتیک های مذکور و یک منظره یاب الکترونیکی 2.36 میلیون نقطه ای 0.39 اینچی (EVF) است - مشابه آنچه در دوربین های بدون آینه مانند EOS RP. پردازش تصویر توسط موتور پردازش تصویر DIGIC 8 انجام می‌شود،و این دقیقا  همان موتوری است که در اکثر دوربین‌های دیجیتال اخیر کانن وجود دارد و تضمین می‌کند که تصاویری که در این دوربین می‌بینید با کیفیت هستند. این دوربین دارای قابلیت عکاسی و فیلمبرداری است .

اتصال داخلی W-Fi به شما امکان می دهد تصاویر و ویدیوهای تله فوتو را که گرفته اید از طریق برنامه Canon Camera Connect به یک تلفن هوشمند همگام  شده ارسال کنید و اشتراک گذاری آسان تصاویر این دوربین در رسانه های اجتماعی امکان پذیر است.

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

3. قدرت تله فوتو: تا فاصله کانونی 800 میلی متر همراه با لرزشگیر تصویر

از نظر بزرگنمایی تلسکوپی، دوربین کانن PowerShot ZOOM  قادر است نات بزرگنمایی سوژه ها را به صورت اپتیکال تا  1.2x و 4.8x و به صورت دیجیتالی تا  9.6x انجام دهد. از نظر فاصله کانونی دوربین، این حالت ها را  به صورت فواصل کانونی 100، 400 میلی متر و 800 میلی متر (معادل 35 میلی متر فول فریم) می توان تبدیل نمود.

در زمان کار با این دورببن ، با فشار دادن دکمه زوم می توانید مراحل 100 میلی متر (زوم اپتیکال 1.2 برابر)، 400 میلی متر (زوم اپتیکال 4.8 برابر) و 800 میلی متر (9.6 میلی متر: 4.8 برابر اپتیکال + 2 برابر زوم دیجیتال) را تغییر دهید. برای انجام فوکوش شما باید  دکمه PHOTO را تا نیمه فشار دهید.

این قابلیت‌های تله‌فوتوی فوق‌العاده با سیستم تثبیت‌کننده تصویر (IS) پرافتخار کانن همراه است که به دست آوردن تصاویر بدون لرزش در زمان عکاسی با  EVF  را تضمین می‌کند.

این برای فواصل کانونی طولانی بسیار مهم است: کسانی که تا به حال سعی کرده‌اند صحنه‌ای را با فاصله کانونی 400 میلی‌متر و بالاتر از طریق یک دستگاه دستی یا دوربین‌های دوچشمی فاقد استابیلایزر ببینند، تجربه کرده‌اند که تصویر چقدر لرزان می‌شود. در فاصله کانونی  800 میلی متری، پیگیری سوژه حتی می تواند دشوار تر باشد. دوربین‌های دوچشمی مجهز به IS کانن از جمله محبوبترین ابزار  ها در رده خود به شمار می آیند ، اما PowerShot ZOOM احتمالاً کوچک‌ترین دستگاه تلسکوپی تا به امروز است که دارای تثبیت‌کننده تصویر  داخلی است.

اما یکی از مهمترین ویژگی های موجود در این دوربین سیستم  AF (فوکوس خودکار) برای کمک به به واضح نمایی سوژه ها میباشد . در زمان کار با این دوربین منحصر به فرد ،‌اگر تنظیمات فوکوس خودکار پیوسته را فعال کنید، که دوربین را دائماً فوکوس می‌کند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که زوم PowerShot را به سمت سوژه خود بگیرید تا تصویر نمای نزدیک از آن را ثابت کنید. حفظ صحنه در عکس‌ها یا فیلم‌ها تنها با یک دکمه فاصله دارد.

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

عکاسی: تصاویر 12.1 مگاپیکسلی، عکاسی پیاپی تا 10 فریم در ثانیه

با سنسور تصویر CMOS که دارای رزولوشن 12.1 مگاپیکسل موثر و موتور پردازش تصویر DIGIC 8 است، دوربین کانن PowerShot ZOOM  به خوبی به عنوان یک دوربین دیجیتال مجهز عکاسی عمل می کند . رزولوشن 12.1 مگاپیکسلی آن برای چاپ تصاویر A4 با رزولوشن 300 نقطه در اینچ کافی است، البته برای استفاده های معمولی روزمره مانند پست های آنلاین و اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی نیز این تصاویر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

بزرگترین نقطه قوت دوربین کانن PowerShot ZOOM توانایی آن در گرفتن تصاویر سوپر تله فوتو تا فاصله کانونی معادل 800 میلی متر است. عکاسی تله فوتو در گوشی های هوشمند معمولاً با استفاده زوم دیجیتال انجام میشود و در این دوربین ها هر چه بزرگنمایی تصویر  بیشتر باشد، کیفیت تصویر بیشتر کاهش می یابد.اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که دوربین کانن  PowerShot ZOOM تصاویر 100 و 400 میلی‌متری خود را از طریق زوم اپتیکال به دست می‌آورد، و با توجه به این موضوع ، دستیابی به فاصله کانونی  800 میلی‌متر (بزرگ‌نمایی 9.6 برابر) تنها به زوم دیجیتالی اضافی 2 برابری نیاز دارد که به ندرت کیفیت تصویر را کاهش می‌دهد.

همگام سازی این دوربین با تلفن هوشمند از طریق Wi-Fi داخلی به شما امکان می دهد صفحه نمایش EVF را روی صفحه نمایش تلفن هوشمند خود مشاهده کنید و با استفاده از  تلفن هوشمند خود نیز بتوانید عکس بگیرید – این حالت عملکردی است که می توان از آن برای "به اشتراک گذاری" نمای تله فوتو در محل با یک همراه استفاده کرد، یا برای عکسبرداری از راه دور در شرایطی که قرار گرفتن مستقیم پشت دوربین امکان پذیر نیست ، از این قابلیت می توان استفاده نمود. .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

PowerShot ZOOM همچنین  قابلیت عکاسی پیاپی تا 10 فریم در ثانیه را ارائه می دهد و این ویژگی همراه با قابلیت های عکاسی تله فوتو، گزینه ای مفید برای گرفتن سوژه های متحرک مانند پرندگان، حیات وحش یا حتی صحنه های ورزشی از فواصل بسیار دور است .

فیلمبرداری: Full HD 30p/25p

برای تهیه تصویر از صحنه های بسیار پر تحرک دوربین کانن  PowerShot ZOOM حالت فیلمبرداری Full HD را با سرعت 29.97/23.98 fps (NTSC) و 25.00 fps (PAL) ارائه می‌کند. با استفاده ازاین شرایط اکنون، می توانید از  صحنه های مورد علاقه خود در حرکت متحرک از نزدیک عکس بگیرید! این دوربین در هنگامی که به طور کامل شارژ می شود، می تواند تقریباً 60 دقیقه فیلم ضبط کند (یا حداکثر 70 دقیقه پخش فیلم را مشاهده کنید). حتی در رویدادها یا مسابقاتی که چند ساعت طول می کشد این ویژگی برای گرفتن چند کلیپ کوتاه در حدود چند دقیقه کافی است.

پشتیبانی از تغذیه نیروی مستقیم  و شارژ USB-C به شما این امکان را می دهد که دستگاه را در محل با یک پاوربانک قابل حمل روشن و شارژ کنید. در حالی که استفاده از آداپتور برق USB Canon PD-E1 (فروش جداگانه) بسیار توصیه می شود، آداپتورهای شارژ متفرقه  نیز پشتیبانی می شوند.

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

آیتم جادویی که گوشی هوشمند شما را به یک دوربین سوپر تله فوتو تبدیل می کند

برای پیوند PowerShot ZOOM با تلفن هوشمند خود، از برنامه رایگان Camera Connect تلفن هوشمند Canon استفاده کنید. ابزارهای اتصال تلفن همراه برای دوربین‌های EOS، Camera Connect که محصول سال‌ها پیشرفت و به‌روزرسانی مداوم  هستند نه تنها دارای ویژگی‌های بسیار پیشرفته ای می باشند ، بلکه به طور مداوم بر قابلیت های آنها افزوده شده و اکنون کار کردن با آنها بسیار راحت تر بوده و کاربر پسند می باشند.

کارهای زیادی می توانید در Camera Connect انجام دهید، و این موارد عمدتاً به دو دسته تقسیم می شوند:

i) انتقال داده ها

پیش نمایش تصاویر و ویدیوهایی که با دوربین کانن PowerShot ZOOM گرفته اید را در صفحه بزرگتر گوشی هوشمند خود مشاهده کنید و فایل های انتخابی را در گوشی هوشمند خود دانلود کنید.

ii) نمایش زنده از راه دور

برای مشاهده تصاویر و عکسبرداری از راه دور، نمای زوم PowerShot را در تلفن هوشمند خود نمایش دهید.

 

نه فقط برای اوقات فراغت: برای روزنامه نگاری، امنیت و نگهداری زیرساخت نیز مفید است!

 دوربین کانن PowerShot ZOOM با اندازه جمع و جور خود که  به راحتی در کف دست شما قرار می گیرد، رابطی است که به آسانی می توانید با یک دست با آن کار کنید، و توانایی گرفتن فیلم ها و عکس های با کیفیت، برای صحنه های مختلف فراتر از موارد معمولی نیز در اختیار داشته باشید . از این دوربین برای تهیه عکس و فیلم از صحنه هایی مانند تصادفات یا بلایای طبیعی که در آن امکان همراه داشتن دوربین ها و لنزهای بزرگ وجود نداردمی توانید استفاده کنید. همچنین برای تهیه عکس و فیلم و گزارش های خبری نیز این دوربین یک ابزار فوق العاده مفید خواهد بود. . این محصول همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که از فاصله دور با احتیاط مشاهده کنند که به نظارت و کار امنیتی کمک می‌کند. کسانی که در ساخت و ساز یا تعمیر و نگهداری زیرساخت کار می کنند از توانایی بررسی و عکاسی از نشتی ها، ترک ها و سایر جزئیات در مکان های مرتفع با یک دستگاه دستی کوچک بهره مند خواهند شد.از این نظر، مفهوم جدید PowerShot ZOOM امکانات تصویربرداری را فراتر از حوزه های معمول گسترش می دهد.

 

تهیه و تنظیم : ایده آل دوربین - نمایندگی تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران

 

نظرات