لنز جدید نیکون Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S معرفی شد

لنز جدید نیکون  Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S  معرفی شد

 

کمپانی نیکون به صورت رسمی لنز جدید Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S را معرفی نمود. این محصول جدید یک لنز پرایم تله فتو است که به طور خاص برای استفاده به همراه دوربین های فول فریم میرورلس نیکون طراحی شده است . اگر چه این لنز برای اولین بار در اکتبر امسال به همراه دوربین جدید Z9 معرفی شده بود اما در هر صورت باید توجه داشته باشیم که لنز نیکون Z 400mm F2.8 TC VR S اولین لنز تله فتو حرفه ای است که برای دوربین های میرورلس فول فریم نیکون طراحی شده است و نسبت به مدل  های مشابه در رده محصولات مانت F , AF-S پیشرفتهای قابل ملاحظه ای را به دست آورده است .

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر لنز نیکون - نمایندگی تعمیر نیکون

یکی از بارزترین ویژگی های به وجود آمده در این لنز ، تله کانورتور داخلی آن است که فاصله کانونی موثر این محصول را به مقدار زیادی افزایش داده و با حفظ گشودگی دیافراگم در F/4 حداکثر فاصله کانونی لنز را به 560 میلیمتر افزایش می دهد . یکی دیگر از پیشرفت های به وجود آمده در این محصول کاهش وزن 20 درصدی آن در مقایسه با محصولات رده AF-S می باشد و علاوه بر آن 5.5 EV کاهش لرزش تصویر این لنز در زمان استفاده به همراه یک دوربین Nikon Z9 به ~6EV افزایش می یابد .

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر لنز نیکون - نمایندگی تعمیر نیکون

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه در این لنز استفاده از یک موتور فوکوس دهی 'voice coil' برای آن است که نمونه آنرا نخستین بار در لنز های سری 1 نیکون دیده بودیم . این موتور فوکوس دهی که نیکون آنرا با نام 'Silky Swift Voice Coil Motor' مطرح نموده است یکی از سیستم های فوکوس دهی بسیار سریع و بدون صدا است که دستیابی به یک اتوفوکوس نرم و بدون تاخیر را امکان پذیر می نماید. این طراحی به همراه استفاده از یک انکودر 'ABS' داخلی محاسبه دقیق موقعیت قرار گیری المنت های فوکوس دهی را انجام داده و یک فوکوس بسیار دقیق را در زمان استفاده از آن ارایه می دهد . در سیستم موتور فوکوس VCM ، دستیابی به اتوفوکوس قدرتمند لنز به وسیله یک میدان مغناطیسی ایجاد می شود.

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر لنز نیکون - نمایندگی تعمیر نیکون

علاوه بر این ، لنز نیکون Z 400mm F2.8 TC VR S به جدیدترن نوع کوتینگ های سخت نیکون بعنی Meso Amorphous مجهز شده است که با این ویژگی بهترین عملکرد های ضد بازتاب نور در تاریخ لنز های نیکون را ارایه داده و به لحاظ رفع حالت های روح و شعله در لنز بهتر از سایر برند های تولید کننده لنز عمل خواهد نمود.

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر لنز نیکون - نمایندگی تعمیر نیکون

در این لنز از ترکیب کوتینگ های Meso Amorphous و Arneo در المنتهای مختلف استفاده شده است .

در درون بدنه لنز نیکون Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S   25 المنت در 19 گروه قرار داده شده اندکه از جمله آنها به المنت شیشه ای ED و یک المنت Super ED  ، دو المنت Fluorite و یک المنت SR باید اشاره نمود. لنز جدید نیکون Nikon Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S از ماه فوریه با قیمت 13999 دلار در بازار های جهانی در دسترس خواهد بود .

 

تهیه و تنظیم : ایده آل دوربین - نمایندگی تعمیر دوربین و لنز عکاسی در ایران

 

لینک های مفید :‌

آشنایی با بخش تعمیر دوربین کانن

آشنایی با بخش تعمیر دوربین نیکون

آشنایی با بخش تعمیر دوربین سونی

نظرات