کمپانی نیکون نرم افزار NX Studio ( نسخه 1.0.0) را منتشر می کند

کمپانی نیکون نرم افزار NX Studio ( نسخه 1.0.0) را منتشر می کند

کمپانی نیکون از انتشار نرم افزار NX Studio ( نسخه 1.0.0) خبر داده است . این  نرم افزار جدید امکان مشاهده ، پردازش و ویرایش عکس و فایلهای ویدئویی به دست آمده با دوربین های نیکون را فراهم می کند و هر یک از کاربران دوربینهای دیجیتال نیکون می توانند از بعد از 4 مارس 2021 این نرم افزار را به صورت رایگان از سایت های رسمی نمایندگی خدمات نیکون دانلود کنند.

این نرم افزار گرافیکی ؛ عملکردهای نرم افزار کنونی مشاهده تصویر Nikon ، ViewNX-i و نرم افزار پردازش و ویرایش تصویر آن ، Capture NX-D را در هم اداغام نموده است و به کاربران دوربین های نیکون این امکان را می دهد که همه تصاویر به دست آمده با دوربین خود را در یک برنامه واحد مشاهده نموده و در صورت نیاز مورد پردازش و ویرایش قرار دهند .

نیکون - تعمیر نیکون - تعمیر دوربین نیکون

NX Studio طیف گسترده ای از گزینه های موجود را از درون نرم افزار های قدیمی تر ViewNX-i و Capture NX-D به ارث می برد ، از جمله  آنها می توان به عملکرد های  ویرایش دقیق مانند تنظیمات کنترل تصویر و تنظیم  وایت بالانس و جبران نوردهی در فایلهای RAW اشاره نمود.

علاوه بر این ، این نرم افزار شامل نقاط کنترل رنگ است که به کاربران امکان می دهد تا رنگهای تصویر را در یک منطقه مشخص تنظیم کنند ، و برای انجام اینکار یک براش رتوش قدرتمند برای اصلاح هریک از نواحی مورد نظر خود را در اختیار دارند .

نیکون - تعمیر نیکون - تعمیر دوربین نیکون

ساختار منوی بصری این نرم افزار بر اساس نوع کارهای قابل انجام با این نرم افزار ؛ تطبیق یافته است  و قادر است تا  سرعت پاسخ کلی را برای هر عملکردهای موجود را  بهبود  بخشیده و روند ویرایش نرم افزاری را برای هر دو حالت عکس و فیلم فراهم می کند.

بنا بر اعلام کمپانی نیکون ؛ این نرم افزار کاربران را قادر می سازد تصاویر را به سرویس ذخیره سازی تصویر نیکون که تحت عنوان NIKON IMAGE SPACE  شناخته می شود ؛ منتقل  نموده و برای اطمینان از سازگاری با مدل های جدید دوربین ، به طور مداوم به روز رسانی این نرم افزار انجام می شود. این نرم افزار را می توان بدون پرداخت هزینه از مرکز دانلود نرم افزار های Nikon دریافت کرد.

نیکون - تعمیر نیکون - تعمیر دوربین نیکون

ویژگی های اولیه NX Studio

     نرم افزار امکان مشاهده ، پردازش و ویرایش تصاویر ثابت و فیلم را در یک مکان فراهم می کند

     یک منوی کاربر پسند ، طبقه بندی شده بر اساس گردش کار - استفاده از آن ساده و قابل فهم است

     گزینه های مختلفی از نمایش ، مانند نوار فیلم با گزینه های پیش نمایش افقی و عمودی ، علاوه بر یک صفحه نمایش آسان برای خواندن اطلاعات عکس نیز موجود می باشد

    گزینه های  ویرایش اطلاعات XMP / IPTC و انجام مدیریت از پیش تعیین شده از ViewNX-i و گزینه های ویرایش دقیق تصویر از  Capture NX-D ،

     سازگاری با سایر نرم افزارها مانند Nikon Transfer 2 و Camera Control Pro 2 ، پشتیبانی از گردش کار روان پس از عکاسی

پشتیبانی از برنامه های فعلی نرم افزار View NX-i و Capture NX-D ،

نیکون توصیه نموده است تا آن دسته از کاربرانی که  در حال حاضر از نرم افزار های  View NX-i و Capture NX-D استفاده می کنند سیستم خود را به  NX Studio تغییر دهند.

 

لینک های مفید

تعمیر دوربین نیکون
تعمیر دوربین سونی
تعمیر دوربین کانن

 

نظرات