دوربین کانن Canon EOS R3 به زودی معرفی می شود

دوربین کانن Canon EOS R3 به زودی معرفی می شود

کمپانی کانن اولین مشخصات از جدیدترین محصول میرورلس فول فریم خود با عنوان EOS R3 را اعلام نمود.

این دوربین با گریپ دوگانه از قدرت عکاسی با سرعت 30 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس کامل برخوردار بوده و در گروه جدید ترین محصولات سطح پیشرفته کمپانی قرار داده می شود.

تا کنون جزئیات زیادی در رابطه با مشخصات فنی این دوربین بیان نشده است اما بر اساس اطلاعات به دست آمده درنمایندگی کانن ، این دوربین دارای یک سنسور Stacked CMOS به همراه Dual Pixel AF می باشد.

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن

استفاده از فناوری موسوم به Eye Control AF در دوربین جدید R3 بدین معنا خواهد بود که این دوربین از حرکت چشم کاربر در درون ویزور برای مشخص نمودن محل قرار گیری نقطه فوکوس و تعقیب آن استفاده می کند . هنوز روش استفاده از این فناوری در دوربین جدید کانن به طور دقیق مشخص نشده است اما بنا بر اعلام نمایندگی دوربین کانن این سیستم از قدرت فوق العاده بیشتری در مقایسه با اتوفوکوس موجود در دوربین های EOS R5 , R6 برخوردار است .

استفاده از گریپ دوم برای دوربین EOS R3 ظاهری شبیه به دوربین های سری 1D برای آن به وجود خواهد آورد و اگر چه تاکنون برچسب قیمت گذاری این دوربین اعلام نشده است اما در هر صورت انتظار می رود تا جدید ترین پرچمدار میرورلس کانن تا زمان المپیک توکیو به بازارهای جهانی عرضه شود.

Eye input AF

یکی از جذابترین ویژگی هایی که در رابطه با دوربین کانن EOS R3 بیان شده است آن است که این محصول دارای قابلیت تعیین محل نقطه فوکوس بر اساس محل نگاه کردن کاربر می باشد . استفاده از فناوری کنترل نقطه فوکوس با چشم از حدود 17 سال پیش در کمپانی کانن مطرح بوده است اما اکنون با پیشرفت الگوریتم های اتوفوکوس و تقویت فناوری حسگرهای موجود در دوربین ؛ استفاده از این فناوری در دسترس قرار دارد.

 

آشنایی با بخش تعمیر دوربین کانن 

 

 

نظرات