خدمات ویژه اما رایگان در سالروز تأسیس ساختمان مرکزی ایده‌آل دوربین


خدمات ویژه اما رایگان در سالروز تأسیس ساختمان مرکزی ایده‌آل دوربین

شرکت ایده آل دوربین در دومین  سالروز تأسیس ساختمان مرکزی خود خدمات ویژه‌ای را به صورت رایگان به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهد. این خدمات از روز 27 اردیبهشت تا تاریخ 31 اردیبهشت (بجز روز جمعه بیست و نهم)به تمامی مراجعه کنندگا ارائه خواهند.

خرابی شاتر دوربین - تعویض شاتر دوربین


خرابی شاتر دوربین - تعویض شاتر دوربین

شاتر دوربین یکی از اجزای مهمی است که به نوری که از لنز وارد میشود، اجازه میدهد تا جهت تشکیل عکس با سنسور برخورد کند. این قطعه، همانند بیشتر قطعات دوربین، امکان بروز ایراد ، خرابی و سایش را دارد و حتی بعد از مدتی کلاً از کار میافتد. در این مقاله تمامی مواردی که نیاز است که یک عکاس بداند تا در زمان مناسب اقدام به تعویض شاتر نماید را بیان نموده‌ایم.

بررسی جامع دوربین Canon R10


بررسی جامع دوربین Canon R10

کانن" با معرفی دوربین APS-C بیست و چهار مگاپیکسلی جدید خود، در رده‌ی قیمتی زیر 1000 دلار ، در صدد اخذ بازار جدیدی در دوربین‌های میرورلس است . این دوربین با نام EOS R10، ارائه گردیده و در دسته دوربین های بدون آینه کانن ( Canon ) در گروه RFاست. ما در سازمان خدماتی ایده‌آل دوربین ، جهت اطلاع رسانی و معرفی دقیق این دوربین ، با توجه به شناختی که از کم و کیف قطعات دوربین به واسطه‌ی تخصصی که در تعمیرات انواع دوربین‌های عکاسی و لنز داریم ، می‌توانیم این قطعات را در زمانی که زیر بار هستند بررسی کرده و نتایج کیفیت آن‌ها را در زمان کار کردن بیان کنیم. ،

مقایسه دو دوربین Sony A7R V و Sony A7 IV


مقایسه دو دوربین Sony A7R V  و Sony A7 IV

در تاریخ Oct 21, 2021  سونی  (Sony)  دوربین فوق‌العاده‌ای به نام Sony Alpha a7 IV را با رزولوشن 33 مگاپیکسل به بازار معرفی کرد که برای حرفه‌ای‌ها و علاقه‌مندان به عکاسی بسیار مطلوب و حائز اهمیت بود. اما با گذشت یک سال، این کمپانی برای  عکاسان و سینماتوگراف‌ها دوربین جدیدی به نام Sony a7R V را معرفی کرد که الان این مدل نسبت به مدل a7 IV بیشتر طرفدار دارد .در این مقاله قصد داریم  دوربین Sony a7R V با رزولوشن 61 مگاپیکسل را با دوربین Sony Alpha a7 IV مقایسه کنیم تا ببینیم آیا پرطرفدار بودن این مدل صرفاً جنبه تسلط تبلیغات به بازار خرید است و یا اینکه این طرفداران ، شیفته‌ی کارایی‌های منحصر به فرد آن شده‌اند؟ و برای آنهایی که بین این دو مدل سردرگم هستند ، مواردی را بیان می‌کنیم که ذهنیتشان را نسبت به تصمیم خریدشان روشن‌تر نماییم.

بررسی تکمیلی دوربین EOS R8


بررسی تکمیلی دوربین EOS R8

در این مقاله، به بررسی تفصیلی دوربین کانن EOS R8 پرداخته‌ایم

EOS R8 یک دوربین تمام فریم بدون آینه است و دارای ویژگی هایی مانند سیستم فوکوس خودکار پیشرفته، دقت بالا و قابلیت فیلمبرداری  8K است. در این مقاله به بررسی و تجزیه و تحلیل مزایا و معایب دوربین، عملکرد آن در شرایط نوری مختلف و استفاده از آن در عکاسی پرتره، عملکرد فیلمبرداری و سیستم فوکوس خودکار پرداخته‌ایم. همچنین سعی شده است که به مقایسه دوربین با مدل های دیگر از کانن و یا حتی رقیبان آن پرداخته شود.

لنزپرایم بخرم یا لنز زوم؟ عکاسان حرفه‌ای بیشتر کدامیک را می‌خرند؟


لنزپرایم بخرم یا لنز زوم؟ عکاسان حرفه‌ای بیشتر کدامیک را می‌خرند؟

 

پرایم یا لنز زوم – کدام را باید بخرید؟ این یک سوال قدیمی و همیشگی در بین عکاسان است و توصیه‌ها بسته به اینکه چه کسی آن را ارائه می دهد متفاوت است

ما برای پاسخ به این سؤال راه جدیدی را انتخاب کردیم، به این صورت که آمار گرفتیم تا ببینیم که عکاسان واقعاً چه لنزهایی را می خرند، و نتیجه‌ی آمار گیری ما چنین شد:

پرایم ها از زوم ها بیشتر می فروشند ...

رونمایی کانن از دو دوربین Canon EOS R8 و CANON EOS R50 به همراه دو لنز با مانت RF


رونمایی کانن از دو دوربین Canon EOS R8 و CANON EOS R50 به همراه دو لنز با مانت RF

معرفی دو دوربین جدید Canon R8 و Canon R50 به همراه دو لنز Canon RF-S55-210mm F5-7.1 IS STM و Canon RF24-50mm F4.5-6.3 IS STM

به روز رسانی دوربین D850 نیکون با فریمور 1/30


به روز رسانی دوربین D850 نیکون با فریمور 1/30

کمپانی نیکون فریمور دوربین D850 خود را بعد از پنج سال به روز رسانی نمود، فریمور 1/30 این مدل بعد از فریمور 1/21 آمده است. در این مقاله  تغییرات این فریمور را نسبت به فریمور قبل  بیان نموده است  

ارائه نسخه‌ی جدید برای آپدیت دوربین Nikon Z50


ارائه نسخه‌ی جدید برای آپدیت دوربین Nikon Z50

نمایندگی نیکون در ایران ، هم زمان با تمامی نمایندگان نیکون در سراسر جهان اقدام به آپدیت دوربین‌های نیکون Z50 به صورت رایگان نموده است. در ادامه معرفی این فریمور جدید و قابلیت‌های افزوده‌ شده به آن پرداخته شده است.

آ«وزش مثلث نوردهی به زبان ساده برای هنرجویان مبتدی‌


آ«وزش مثلث نوردهی به زبان ساده برای هنرجویان مبتدی‌

مثلث نوردهی پایه‌ی اصلی آموزش عکاسی است ، اما با همه‌ی سادگی که دارد ممکن است برای هنرجویان تازه وارد ، کمی پیچیده به نظر برسد و با توجه به اهمیت این موضوع ، بخش آموزش شرکت ایده آل دوربین مقاله‌ای تهیه کرده است  که طی آن به سادگی می‌توان این مبحث مهم را آموخت و درک کرد.