معرفی مانت RF کانن (Canon RF lens mount)


معرفی مانت RF کانن (Canon RF lens mount)

برخی از لنزهای کانن که مخصوص دوربین‌های سری R ساخته شده اند به عنوان  RF lens mount یا مانت‌های RF نام گذاری شده اند..

این لنزها مخصوص دوربین‌های میرورلس ( بدون آینه ) Canon هستند.

معرفی و بررسی Sony a9 III


معرفی و بررسی Sony a9 III

سونی A9 III به دلیل استفاده از حسگری که از تکنولوژی جدیدی به نام گلوبال استک شده از آن نام برده می‌شود ، توانسته لقب ، سریعترین دوربین فول فریم در حال حاضر را به خود اختصاص دهد.

حسگر گلوبال استک شده، یک تکنولوژی پیشرفته در دوربین‌های سونی است که امکان ذخیره‌سازی اطلاعات بیشتر و افزایش سرعت عملکرد را فراهم می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی، سونی A9 III قادر به ضبط تصاویر با سرعت بالا و کاهش نویز در شرایط نوری مختلف می‌باشد. همچنین، این دوربین دارای حالت پیشرفته عکاسی پیاپی (Burst Mode) است که به عکاسان اجازه می‌دهد تصاویر با سرعت بالا و در لحظات مهم ضبط کنند.

در ادامه به معرفی و بررسی کامل این دوربین جدید سونی می‌پردازیم:

روزجهانی هنرمندان مبارک‌باد


روزجهانی هنرمندان مبارک‌باد

شرکت ایده‌ال دوربین به تمامی عکاسان و فیلمبردارانی که از روز چهارشنبه 3 آبان (25 اکتبر) تا دهم آبان به این شرکت مراجعه کنند، به مناسبت روزجهانی هنرمند و به پاس قدردانی و بزرگداشت عکاسان و فیلمبرداران گرامی ، برخی از خدمات خود را به این عزیزان صورت رایگان ارائه می‌دهد.

آیا تا قبل از اتمام سال جاری میلادی ما شاهد EOS R5 Mark II o خواهیم بود؟


آیا تا قبل از اتمام سال جاری میلادی ما شاهد EOS R5 Mark II o خواهیم بود؟

در این مقاله سعی شده است بر اساس روند سیاست‌گذاری Canon پیش‌بینی شود که تا آخر امسال احتمال رونمایی چه دوربین‌هایی از این کمپانی وجود دارد.

هدیه ویژه شرکت ایده‌آل دوربین به سینماگران


هدیه ویژه شرکت ایده‌آل دوربین به سینماگران

شرکت ایده‌آل به مناسبت روز ملی سینما ، برای سینماگران و فیلمبرداران سینمایی هدیه ویژه‌ای در نظر گرفته است. این شرکت هرساله این هدیه را به سینماگران ارائه می‌دهد

خرید بهترین دوربین‌های فول فریم کارکرده (دست دوم)


خرید بهترین دوربین‌های فول فریم کارکرده (دست دوم)

دوربین‌های فول فریم جدید ، دارای قابلیت‌های جدیدی نیز می‌باشند که گاهی بسیار بیشتر از نیاز عکاسان معمولی است و این امکانات فقط به درد عکاسانی می‌خورد که فراتر از امور معمول عکاسی کرده و مثلاً عکاسان کاملاً حرفه‌ای مجلات بزرگ و یا عکاسان مراکز تبلیغاتی هستند. اما عکاسان نیمه حرفه‌ای که فقط عکس‌هایی برای امور عادی و اخبار داخلی و پروژه‌های کوچکتر کارشان را راه می‌اندازد، نیازی به صرف هزینه‌های هنگفت ندارند و با پرداخت مبالغ بسیار بسیار کمتری می‌توانند دوربین‌های کارکرده فول فریمی را تهیه کنند که اتفاقاً بسیار هم دوربین‌های خوبی هستند و گاهی چیزی بیشتر از نیازهای این عکاسان را به آن‌ها ارائه می‌دهند. در این مقاله به معرفی چند دوربین کارکرده که به با وجود دست دوم بودن اما بسیار بسیار خوب کار می‌کنند و خرید آن‌ها توصیه می‌شود پرداخته‌ایم...

هدیه ویژه ایده‌آل دوربین به مناسبت روز خبرنگار


هدیه ویژه ایده‌آل دوربین به مناسبت روز خبرنگار

شرکت ایده‌آل دوربین خدمات ویژه‌ای را به خبرنگاران عزیز در روز جهانی خبرنگار ارائه خواهد نمود که در ادامه مطلب به آن پرداخته شده است.

سونی a6600 یا a6700 کدام بهتر است؟


سونی a6600 یا a6700 کدام  بهتر است؟

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم بین دو دوربین Sony a6600 و Sony a6700 مقایسه‌ای انجام دهیم تا اگر شما قصد خرید یک دوربین در این سطح را دارید بتوانید بسته به نیاز خود انتخاب بهتری انجام دهید. اید دور دوربین از نظر ظاهری بسیار شبیه به همدیگر هستند ، اما در اصل دارای تفاوت‌های زیادی می‌باشند که ما در ادامه‌ به این تفاوت‌ها خواهیم پرداخت. 

هر آنچه که به عنوان خریدار لنز و دوربین عکاسی باید بدانید


هر آنچه که به عنوان خریدار لنز و دوربین عکاسی باید بدانید

اگر قصد خرید دوربین عکاسی یا لنز دارید و یا اگر این تجهیزات را خریداری کرده‌اید ، برای استفاده بهینه از آن و همچنین استفاده تمام و کمال از خدمات پس از فروش لازم است که کارهایی انجام دهید که در این مقاله به آن‌ها پرداخته ایم.

تعمیر سنسور اصلی و کارت خوان دوربین عکاسی


تعمیر سنسور اصلی و کارت خوان  دوربین عکاسی

در این مقاله به دلایل خرابی سنسور و همچنین کارت خوان دوربین‌های عکاسی بیان شده است .

دوربین‌های عکاسی با استفاده از کارت‌های حافظه، امکان ذخیره‌سازی تصاویر و فیلم‌های گرفته شده را برای عکاسان فراهم می‌کنند. اما ممکن است در برخی مواقع با مشکلاتی در کارت خوان دوربین مواجه شوید که مانع از دسترسی به اطلاعات موجود بر روی کارت حافظه شود. در این مقاله، به معرفی روش‌های تعمیر کارت خوان روی بدنه‌ی دوربین عکاسی پرداخته خواهد شد.